Nog 33 dag(en)

Aantal deelnemers: 14
Docent: Ilse Van den Eede en Nicole De Jong

Autisme en ouderschap: inzicht en richting

Deze vorming richt zich niet op professionals, maar op ouders van een kind met autisme.

Tijdens vijf avonden van telkens twee uur staan we stil bij de rol en ervaringen van ouders van een kind met autisme. We werken vanuit de methodiek van Autisme Centraal, wisselen inzichten en ervaringen uit met andere ouders en vertalen deze naar haalbare toepassingen in het dagelijkse gezinsleven. Er is ruimte voor herkenning, uitwisseling en praktische handvatten die aansluiten bij de diverse profielen van kinderen met autisme en hun ouders.

Opbouw van de vorming

  1. Kennismaken en kijken naar eigenheid
    We maken kennis en staan stil bij wat elk kind en elk gezin uniek maakt.
  2. Autistisch denken begrijpen
    We verkennen hoe mensen met autisme informatie waarnemen, verwerken en betekenis geven.
  3. Werken aan basisrust
    We onderzoeken wat spanning kan veroorzaken en wat kinderen en gezinnen meer houvast en rust kan geven.
  4. Helder en concreet communiceren
    We bekijken hoe communicatie duidelijker, voorspelbaarder en beter afgestemd kan worden.
  5. Zorgen voor je kind én voor jezelf
    We werken op twee sporen: wat een kind met autisme nodig heeft, en wat ouders nodig hebben om hun rol, draagkracht en sociaal leven in evenwicht te houden.

Wat is het niet?

Deze cursus is een vormingsaanbod, geen therapeutisch traject. We geven duiding, informatie en handvatten vanuit een groepsgericht standpunt, er is geen individuele begeleiding of therapeutische opvolging van jou of je kind. De klemtoon ligt op kennisoverdracht en het uitwisselen van ervaringen met andere ouders, niet op het verwerken van individuele moeilijkheden.

145,20€ BTW incl.

Ouders en gezinsleden van en mensen met, een autismespectrumstoornis krijgen 10% korting op de nettoprijs van een opleiding.

2e deelnemer van dezelfde instelling: -5%

3e deelnemer van dezelfde instelling: -10%

4e deelnemer van dezelfde instelling: -15%

5e deelnemer van dezelfde instelling: -20%

(Kortingen zijn niet of nooit cumuleerbaar, meest voordelige korting wordt steeds toegepast)

De annulatievoorwaarden gelden vanaf het moment van inschrijving, ongeacht het moment van facturatie of betaling. Wie een inschrijving wil annuleren, doet dat schriftelijk of per e-mail naar Autisme Centraal en houdt hierbij rekening met onze annulatievoorwaarden:

  • Bij annulatie wordt 10% van de prijs van de vorming, met een minimum van €35, als administratiekost per ingeschreven deelnemer aangerekend.
  • Bij annulatie van inschrijvingen die we minder dan tien werkdagen  (14 dagen)  vóór aanvang van de activiteit ontvangen, moet het volledige cursusgeld betaald worden.
  • Kunt u door overmacht niet deelnemen aan de activiteit ? Dan kan iemand anders uw plaats innemen. Gelieve dit tijdig door te geven.
  • Annulering van een inschrijving bij het AutismeCentraalTraject (langdurige opleiding Nederland) kan tot 1 maand voor aanvang van het AutismeCentraalTraject. Het inschrijvingsgeld wordt terugbetaald verminderd met 10% annulatiekosten.
  • Bij annulering door Autisme Centraal wordt het volledige inschrijvingsgeld teruggestort.
  • Bij annulatie kunnen kosten verbonden aan een inschrijving (treinticket, hotelkosten, kinderopvang, …) nooit op Autisme Centraal verhaald worden.