Nog 105 dag(en)

Aantal deelnemers: 16
Docent: Els Ronsse

Kleine groep met ruime aandacht voor casuïstiek

Deze tweedaagse basisopleiding is speciaal ontworpen voor professionals die werken met mensen met autisme (zowel met normale begaafdheid als met verstandelijke beperking), zoals (job)coaches, (stage)begeleiders, medewerkers uit BuSO, voorgezet onderwijs, sociale werkplaatsen en maatwerkbedrijven. Wil je meer inzicht krijgen in de emotionele ontwikkeling van mensen met autisme en direct toepassen in je eigen organisatie? Dan is deze opleiding precies wat je nodig hebt.

Wat je kunt verwachten:

Dag 1: Conceptualisering en leren herkennen.

Ontdek het ontwikkelingsdynamisch model van Anton Došen en hoe dit specifiek van toepassing is op mensen met autisme.

Leer de grote lijnen kennen en herkennen a.d.h.v. de bekende tools. Begrijp de link tussen emoties, behoeften en gedrag bij mensen met autisme en hoe je dit kunt toepassen in je dagelijkse praktijk.

Dag 2: Praktijkgerichte Casussen en Toepassing

Ga op de tweede dag aan de slag met praktijkgerichte casussen om in het kader van de AutismeCentraalMethodiek direct emotionele ontwikkeling mee te nemen.  passen. Leer hoe je het emotionele ontwikkelingsniveau van je cliënten kunt meenemen in je casus en hoe je deze inzichten kunt vertalen naar concrete ondersteuningsstrategieën.

We behandelen belangrijke thema’s zoals afstand en nabijheid in de relatie, begeleidingsstijl, structuur en begrenzing, en communicatie.

Aan het einde van de tweedaagse opleiding heb je meer zicht op wat iemand kan/ aankan, en wat jij kan doen om mensen optimaal te ondersteunen hierbij. Dit gaat niet over emotie-herkenning en regulatie, maar wel over welke stijl mensen kunnen hanteren om anderen sensitief te ondersteunen.

Max. aantal deelnemers: 16

Ouders en gezinsleden van en mensen met, een autismespectrumstoornis krijgen 10% korting op de nettoprijs van een opleiding.

2e deelnemer van dezelfde instelling: -5%

3e deelnemer van dezelfde instelling: -10%

4e deelnemer van dezelfde instelling: -15%

5e deelnemer van dezelfde instelling: -20%

(Kortingen zijn niet of nooit cumuleerbaar, meest voordelige korting wordt steeds toegepast)

De annulatievoorwaarden gelden vanaf het moment van inschrijving, ongeacht het moment van facturatie of betaling. Wie een inschrijving wil annuleren, doet dat schriftelijk of per e-mail naar Autisme Centraal en houdt hierbij rekening met onze annulatievoorwaarden:

  • Bij annulatie wordt 10% van de prijs van de vorming, met een minimum van €35, als administratiekost per ingeschreven deelnemer aangerekend.
  • Bij annulatie van inschrijvingen die we minder dan tien werkdagen  (14 dagen)  vóór aanvang van de activiteit ontvangen, moet het volledige cursusgeld betaald worden.
  • Kunt u door overmacht niet deelnemen aan de activiteit ? Dan kan iemand anders uw plaats innemen. Gelieve dit tijdig door te geven.
  • Annulering van een inschrijving bij het AutismeCentraalTraject (langdurige opleiding Nederland) kan tot 1 maand voor aanvang van het AutismeCentraalTraject. Het inschrijvingsgeld wordt terugbetaald verminderd met 10% annulatiekosten.
  • Bij annulering door Autisme Centraal wordt het volledige inschrijvingsgeld teruggestort.
  • Bij annulatie kunnen kosten verbonden aan een inschrijving (treinticket, hotelkosten, kinderopvang, …) nooit op Autisme Centraal verhaald worden.